Drag Race II – Dita e parë

Ka përfunduar pjesa e parë e garës Drag Race, e dyta për Kampionatin e sivjetmë të Kosovës.

Të shtunën kanë përfunduar garat në klasat 16, 15, 14 dhe 13.

Në klasat tjera, garat do të mbahen nesër, duke filluar në orën 11:00.

Rezultatet:

Divizioni FWD

Klasa 13

1.Altin Avdyli (Golf)

2.Haxhi Berisha (Opel Astra)

Klasa 14

1.Dardan Makolli (Golf II)

Divizioni RWD

Klasa 15

1.Klodian Rusi (BMW)

Klasa 16

1.Rakip Rusi (BMW)

2.Liridon Tomja (BMW)

Divizioni AWD

Klasa 13

1.Ardi Qerkini (BMW)

May be an image of 9 people, people racing vehicles, buggy and text