Ferizaj gati për festën e parë automobilistike

Fundjava e radhës për garuesit e auto sportit në Kosovë është rezervuar për të pasionuarit në disiplinën e auto sllallomit.

Rruga “Brahim Ademi” pranë palestrës së sporteve “Bill Clinton” në Ferizaj është “arena” e kësaj fundjave, në garën të cilën AK Ferizaj e organizon në bashkëpunim me Federatën e Auto Sportit të Kosovës (FASK) dhe Komunën e Ferizajt.

Auto Klubi Ferizaj tashmë njihet për masivitetin, por edhe rezultatet e mira në këtë disiplinë, prandaj është e sigurt që edhe këtë të diel interesimi për pjesëmarrje do të jetë i madh, ashtu sikur edhe synimi për sukses.

Sigurisht, edhe klubet tjera në garë hyjnë me ambicie shumë serioze, fakt ky që e shton rivalitetin, atraktivitetin dhe rrjedhimisht edhe interesimin e dashamirëve të auto sportit.

Pra, të dielën, me fillim në orën 11:00, “Ferizaj 2023”, do të jetë sfida e radhës për garuesit tanë të auto sportit.

May be an image of 3 people, people racing vehicles, race car and text that says 'TOTAL ©) 6 AUTO KLUBI FERIZAJ R H&R Das BASI AUTO SLALOM MIT INDUSTRIE FEMRA & MESHKUJ BEREER FERIZAJ 2023 TRAPAULUS 28 MAJ 2023 FASK FEDERATA AUTO PORTE KOSOVES AUTO KLUBI FERIZAJ FERIZAJ 品”日'